Susitikimas – seminaras apie sensorinių iššūkių turinčių žmonių pasaulį ir būdus susitikti per menines priemones.
Pojūčių teatro kūrėjos Karolina Žernytė ir Šarūnė Pečiukonytė parengė programą teatrinių įstaigų darbuotojams ir teatro kūrėjams, kurie domisi įvairių galimybių žiūrovų integracija į šiuolaikinio meno pasaulį. Žmonės, kurie suvokia savo aplinką kiek kitaip, nei įprasta, dažnai nėra sutinkami mūsų kultūriniuose renginiuose, kaip ir apskritai viešumoje. Kad įvyktų susitikimas, būtina šiek tiek atidžiau susipažinti ir suvokti, kas yra tie ypatingi poreikiai, kuriuos patenkinus galėsime praplėsti žiūrovų ratą.
Kūrėjos domėjosi teatro specialiųjų poreikių vaikams kūrimu keletą metų, stažavosi šioje srityje pažengusiose šalyse (Škotija, Airija, Vokietija), atliko daug bandymų su įvairiomis vaikų grupėmis. Sukūrusios spektaklį „Padarėliai”, paremtą sensoriniu bendravimu bei specialių sensorinių priemonių panaudojimu, Karolina ir Šarūnė iškėlė idėją, kad autistišką vaiką būtų galima pasikviesti ir į visiems skirtą spektaklį, tik šiek tiek adaptuotą. Toks spektaklis turėtų prasidėti daug anksčiau, nei pats veiksmas scenoje. Šių priemonių kviesime ir paieškoti kartu.
Seminaro metu:
- Aptarsime autistiškų žmonių pasaulio suvokimo skirtumus nuo įprasto.
- Įvertinsime savo situaciją šiuo metu (kokia yra ypatingų vaikų padėtis, kultūros prieinamumas ir pan.) POJŪČIŲ TEATRAS KAIP Į TEATRĄ PAKVIESTI AUTISTIŠKUS ŽIŪROVUS?
- Pateiksime egzistuojančius kūrybos ir jos pritaikymo pavyzdžius (kvietimas iš anksto, susipažinimas su aplinka, „pojūčių dėžutė” į namus).
- Išklausysime autistiškų žmonių balsų (video formatu).
- Praktiškai patyrinėsime pojūčių intensyvumą ir sensorinių priemonių poveikį.
- Nuspręsime tolimesnius žingsnius (ar turime spektaklį, kurį norėtume pritaikyti; ką reikėtų padaryti).
Programos sukūrimą ir kūrybines paieškas finansavo Lietuvos kultūros taryba.