AKMENYS JO KIŠENĖSE

Režisierius(-ė): Gytis PADEGIMAS
Trukmė: 2 val. 45 min.
Premjeros data: 2016 m. vasario 19 d.
  • Pramogai
Atgal
Artimiausi
spektakliai
01-28 Antradienis
18:00
Mažoji salė
02-26 Trečiadienis
18:00
Mažoji salė
02-27 Ketvirtadienis
18:00
Mažoji salė
Režisierius(-ė): Gytis PADEGIMAS
Autorius(-ė): Marie JONES
Aktoriai: Jonas BARANAUSKAS ir Vytautas GASILIŪNAS
Kompozitorius(-ė): Raimundas MARTINKĖNAS
Dailininkas(-ė): Sergėjus BOCULLO
Choreografė: Indrė PUIŠYTĖ
Iš anglų kalbos vertė: Vilija GRIGAITYTĖ

Pagrindiniai pjesės herojai - paprasti Airijos užkampio žmonės, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apverčia staiga įsiveržusi filmavimo grupė iš Holivudo. Paprasti kaimiečiai tampa statistais filmavimo aikštelėje ir suvokia, kad jie yra maži sraigteliai ne tik dideliame filmavimo mechanizme, bet ir gyvenime. Pamažu užguiti, nereikšmingi, išnaudojami veikėjai ieško bendrumo, atranda vienas kitą, mėgina atsiremti į šalia esantį, kad išliktų. Mezgasi pagrindinė bendruomenės ašis – atjauta, draugystė, vienybė, veikėjai įgyja orumo, išmoksta turėti savo nuomonę bei apginti savo poziciją.  

Ši pjesė atskleidžia visą žmonių draugystės anatomiją – kaip dviejų žmonių draugystė plečiasi, tampa visuotinu solidarumu, galinčiu sukelti pasipriešinimą, kurio taip trūksta mūsų visuomenėje. Šiandienos visuomenės gyvenime pastebime, kad žmonės turi tūkstančius feisbukinių draugų, kurie tesukuria draugystės iliuziją. Virtualus bendravimas, pasak režisieriaus Gyčio Padegimo, tėra realybės pakaitalas, dvasinė masturbacija. Žmonės praranda tikruosius dvasinius ryšius, iš kurių ir išauga sociumas. Sveiki dvasiniai ryšiai subrandina sveiką visuomenės organizmą, o jų nebuvimas – visuomenės ligų metastazes.

 

Spektaklio režisierius mano, kad daugybė žmonių šiandien palieka šalį būtent dėl dvasinės infrastruktūros nebuvimo, žmogiško orumo stokos. Visos ekonominės krizės yra dvasinės krizės padariniai. „Jeigu mes gyventume normaliai, jeigu draugystė ir atjauta būtų mūsų duona kasdieninė, nereikėtų nė akcijų mirštantiems iš bado gelbėti“, – teigia režisierius. Susvetimėjimas, vienybės, orumo, bendruomeniškumo stoka yra tie akmenys mūsų kišenėje, kurie traukia mus į dugną. Todėl ši pjesė yra labai savalaikė ir aktuali. 
Spektaklis įdomus ne tik savo tema, bet ir forma. Visą istoriją pasakoja du žmonės, kurie vaidina 15 pjesės personažų. Du aktoriai kuria visą personažų karnavalą: ir pasipūtusį filmo režisierių, ir jo padėjėjus, ir ekscentriškąją kino žvaigždę, ir statistus, ir žioplinėtojus. Istorija papasakota šmaikščia, žaisminga kalba, autoironija nustelbia bet kokį moralizavimą. 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Spektaklio aprašymą lengvai suprantama kalba atidarykite paspaudę ant mėlyno paveikslėlio žemiau:                                        
 
                                                                                                                                                            
 
Prieinamumas:                                       
 
    

Užsisakykite
Mūsų naujienlaiškį

Ir gaukite informaciją pirmieji!